czwartek, 25 sierpnia 2016

Ryba pieczona lepsza niż smażona


Wiele osób najczęściej smaży ryby, czy to całe tusze, czy filety rybne, nie zadając sobie trudu z szukaniem innych sposobów podawania.


Trzeba jednak mieć świadomość tego, że smażone ryby są nie tylko niezdrowe (panierka wchłania ogromne ilości tłuszczu), ale również nie można w pełni rozkoszować się ich smakiem, ponieważ dominujący jest smak panierki. Warto zatem choć czasami zrezygnować ze smażenia ryby i spróbować upiec ją - w folii lub naczyniu żaroodpornym, efekt i tak będzie bardzo podobny.

Sprawioną i oczyszczoną rybę należy odpowiednio doprawić. Można na przykład skropić jej wierzch i środek sokiem z cytryny, a dodatkowo umieścić plasterki wewnątrz ryby. Pięknie wygląda i znakomicie smakuje pieczona ryba z rozmarynem. Należy ponacinać całe ciało ryby poziomo w równych odstępach i w powstałych kieszonkach umieścić gałązki ziół. Rybę można odstawić na jakiś czas do lodówki, by nabrała aromatu. Następnie umieszcza się ją w naczyniu żaroodpornym nasmarowanym tłuszczem i piecze 15 minut. Po tym czasie warto odkryć naczynie, by wierzch ryby apetycznie się przyrumienił.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz