poniedziałek, 7 grudnia 2015

Ciekawe przepisy na suma

Sum jest rybą, którą coraz częściej możemy spotkać na polskich stołach (w tym również na stole wigilijnym obok tradycyjnego karpia i śledzia w oleju). Jest to ryba z gatunku słodkowodnych – występuje w Morzu Bałtyckim,  Kaspijskim i Czarnym.  
Sum z ziemniaczkami i surówką


W Internecie - na blogach kulinarnych możemy znaleźć szereg interesujących i naprawdę dobrych przepisów z sumem  „w roli głównej”. Ryba ta daje bardzo wiele „smakowych” możliwości. Można przyrządzić ją na słodko oraz pikantnie.  Jest smak usatysfakcjonuje każdego miłośnika potraw z ryb.
Bardzo smaczny jest między innymi pieczony sum, sum w miodzie, sum w migdałach, sum z pieczoną gruszką, sum z wieprzowiną i bambusem. Sympatycy bardziej konkretnych, pikantniejszych dań z pewnością wybiorą suma na ostro - z zestawem przypraw i ziół.  Ich kubki smakowe na pewno zaspokoi również sum po bułgarsku – z ostrą, czerwoną papryką.
Warto szukać nowych przepisów – Internet pełen jest niezwykłych inspiracji. Przygotowanie smacznej ryby dla siebie i swoich bliskich może dać naprawdę  mnóstwo radości. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz